top of page

Kargo ücreti Satın alma Kararını Ne Kadar Etkiler ?

Kargo ücreti şu dönem maalesef satış tamamlamayı olumsuz etkileyen en önemli unsur. Markalarımızla edindiğimiz deneyim, şu dönem kargo ücretlerini arttırmayı planlayan firmalara fikir vermesi için önemli. Tüm ihtiyaçların dijitalden karşılanmasıyla birlikte özellikle gıda firmaları için inanılmaz fırsatlar oluştu. Ancak o fırsatlarda dışı seni içi beni yakar bir durum var.


Şöyle anlatalım; Markalar şu dönem hem fiyatta rekabetçi olmak zorunda hem de kargo ücretlerini mantıklı seviyelerde tutmak. Hal böyle olunca marka bir noktadan sonra kargo ücretini önemli bir maliyet olarak görmeye başlıyor.

Reklam bütçesini önceki haftaya kıyasla 2 katı arttırdığımız dönem, marka kargo ücretinde artış yaptı. Bu artış kademeli olarak sepete yansıdı.

Alışveriş tamamlama verilerine hiç olumlu yansımadı. Sepet tamamlama oranı kargo fiyatı artışı sonrası ilk hafta % 30 ikinci hafta % 50 oranında olumsuz etkilendi.


Bir kargo artışı planlıyorsanız, en çok sattığınız sepet tutarını iyi biliyor olmalı ve illa bir artış yapacaksanız iyi takip etmelisiniz

6 görüntüleme0 yorum

コメント


bottom of page